A produkty
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

ODM Casemaking System - systém pro výrobu tuhých desek, kompletní deskovačka např. pro vazbu V8

ODM Casemaking

ODM Light Box má velmi specifický účel, při vyrovnávání předtištěných obalů se centruje na předtištěné prosvícené značky. Jednoduše vycentrujete titul na vyznačenou linku a srovnáte se hřbetní částí desek. Nejen, že tak zrychlíte celý proces, ale zároveň eliminujete riziko odskoků a nepřesností při registraci.

ODM Casemaking System je designován pro dvoučlennou obsluhu, kdy produkuje přes 1000 knih za den, a to jako součást linky ODM Case Binding Systém.

ODM Casemaking System je z hlediska nákladů nejefektivnější metoda výroby pevných knižních desek, a to na jak lepenou, tak vázanou knižní formu. Tento systém je složen z jednotlivých technologických bloků, ODM Casemaker, ODM Sticker a ODM Smasher.

S příchodem malonákladových, „on demand“ tiskových technologií se obchodní model vydávání knih jednou provždy změnil. Počátečním problémem při zpracování knih na těchto malonákladových „on demand“ technologií, bylo jednoduché zhotovení pevné knižní vazby. Během několika posledních let se trh s digitálně tištěnými knihami dále vyvinul k formulování dalšího požadavku: výrobku, který vydrží několik generací. Z těchto důvodů společnost On Demand Machinery vyvinula a uvedla na trh kompletní řadu zařízení pro zhotovení pevných knižních vazeb. Nikdy předtím nebylo malonákladová „on demand“ zhotovení pevné knižní vazby tak jednoduché. ODM rozdělila tento proces na čtyři jednoduché kroky, které lze velmi snadno zvládnout. První krok tohoto procesu nazýváme ODM Casemaking System, který zahrnuje: ODM Spreader, ODM Slider, ODM Stomper a ODM Squeezer. Stroje ODM Vám pomohou s výrobou malonákladových pevných knižních vazeb za ekonomických podmínek nedostupných nikdy předtím. Vstupním produktem je knihařské plátna nebo archu potištěného papíru. Výstupním Produktem jsou pevné/tuhé knižní desky Operátor vloží potahový materiál do ODM Spreaderu (Krok 1), kde se na něj za studena aplikuje souvislá vrstva PVA lepidla. Čerstvě polepený materiál se vloží do ODM Slideru (Krok 2), který obsluze umožňuje přesné zarovnání tří desek lepenky, tvořící pevný přebal knihy, či jiné publikace. Jakmile jsou desky zarovnány, obsluha výsledný produkt vloží do pneumaticky ovládaného ODM Stomperu (Krok 3), v němž se okraje potahového materiálu zahnou za rubovou stranu lepenky. V posledním kroku obsluha vloží desky do rotačního lisu ODM Squeezer (Krok 4), aby bylo slepení lepenky a potahového materiálu dokonalé. Ideální pro pevné knižní desky, polstrované desky a šanony.

Light Box

Krok 1 – ODM Spreader, Natíračka
Systém je vybaven 18 palcovým válcem, který nanese lepidlo. Studené PVA lepidlo je umístěno v nádržce, kterou lze snadno vyjmout, lepidlo není potřeba nahřívat, není tedy potřeba nahřívání. Sílu vrstvy naneseného lepidla lze nastavit pomocí stíracího nože. Jednotka eliminuje potřebu operátora převracet materiál obalu s naneseným lepidlem, tak jak je zvykem u zařízení se spodním nanášecím válcem.

Krok 2 – ODM Slider, Deskovačka
Posuvník v ODM Slideru umožňuje rychlé umístění lepenky na potahový materiál. Ramena posuvníku lze rozevřít v rozsahu 4 palců. Jednotka je vybavena nastavitelnou postranní lištou pro rozdílné rozměry okrajů pro výrobu asymetrických desek.

Spreader Slider

Krok 3 – ODM Stomper, Zavírání desek tlakem
Všechny čtyři okraje desek jsou ohnuty na rubovou stranu. Stlačeným vzduchem poháněný ODM Stomper se ovládá stlačením nožního pedálu. Způsob, jakým pracuje visný lis, zajišťuje perfektní a hladké zhotovení hran a rohů desek. ODM Stomper tak snadno zpracuje kůži i knihařské plátno.
Poznámka: ODM Casemaking systém neobsahuje, vzhledem k obecné dostupnosti, rohovačku.

Krok 4 – ODM Squeezer, Rovnací lis na desky
Dokončené knižní desky po vyrobení procházejí rotačním lisem. Rotační lis ODM Squeezer pojme materiál do šíře dané série a libovolné délky. ODM Squeezer se dodává s bezpečnostní pojistkou a vykládacím stolkem. Tlak válců lze nastavovat, válce lze od sebe rozevřít.

Stomper Squeezer

>> zpět na přehled produktů ODM

[top | home]