A produktyKodak GCG
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

creoscitex logo

Kodak GCG je firmou s celosvětovou působností v oboru předtiskové přípravy. Na trh přináší inovativní produkty, které pomáhají zákazníkům ve zvyšování efektivity a kvality jejich služeb a výrobků. Společnost Kodak GCG byla založena na jaře v roce 2005 jako pokračovatel firem Creo Inc. a Kodak Polychrome Graphics Inc. Na těchto základech vznikla patrně nejvetší firma svého druhu na světě. Postupně formou akvizicí Kodak GCG dále získal firmy Nexpress pro malonákladový digitální tisk a Versamark pro vysokorychlostní tisk variabilních dat.

Pozicí světového lídra Kodak GCG v oblasti předtiskové přípravy potvrzuje postavení firem Creo a Scitex z minulosti, na jejichž technologie Kodak GCG navazuje. Vždy šlo o jednoho z technologických pionýrů moderní předtiskové přípravy s velmi dlouhou historií a rozsáhlým produktovým portfoliem. Dnes je tedy Kodak GCG je technologickou a materiálovou firmou, která nabízí ucelené řady CTP a kompletní sortiment tiskových desek pro CTP.

Informace o výrobcích najdete na našich stránkách níže a na stránkách graphics.kodak.com.
Terminologii a níže popsanou technologii naleznete zde.

Produktové portfolio CTP / předtisková příprava

Společnost Kodak GCG vyvíjí a dodává v podstatě ucelený řetězec nástrojů pro digitální předtiskovou přípravu - od vstupních digitalizačních systémů až po – a to zejména - CTP či řízení tiskových periferií. Následuje krátký popis jednotlivých skupin produktů:

  • Computer to plate 4 stránkové modely jsou standardem v portfoliu výrobků Kodak GCG. Snoubí se v nich nejmodernější technologie termálního laseru a konkurenceschopná cena. Kodak GCG řady svých CTP dále rozšiřuje, takže přibývají nejenom nové modely, ale i speciální periferie – děrování, automatické nakládání a vykládání desek aj.

  • Computer to plate 8 stránkové modely jsou hlavním pilířem v nabídce B1 CTP Kodaku GCG. Řada CTP Trendsetter se stala de facto standardem na trhu, řada Magnus je určena pro vysokou automatizaci a průchodnost, obě produkční řady používají stejné termální hlavy s technologií SquareSpotTM.

  • Computer to plate VLF modely Kodak GCG CTP s formátem B0 a větším byly vždy silným argumentem Kodaku GCG. V produktovém portfoliu je ucelená řada termálních CTP řady Trendsetter i Magnus, s formáty od 45x57 palců až do maximálně 63 x 83 palců.

  • Computer to plate pro noviny doplňuje nabídku v oblasti standardních ofsetových termálních CTP specializovanými CTP Kodak GCG pro novinový tisk. Jsou to termální CTP s enginem a periferiemi umožňujícími vysokou průchodnost dat,a vysokou rychlost osvitu desek spojenou s vysokou  spolehlivostí a zálohováním.

  • Computer to plate pro flexotisk společnosti Kodak GCG technologicky vychází z osvědčených a lety praxe prověřených ofsetových CtP jednotek. V současné době Kodak disponuje unikátní technologií plochého tiskového bodu a technologií DigiCap NX. Flexo CTP jednotky umožňují osvit termálního filmu (systém SRX) určeného pro expozici na klasické flexotiskové desky nebo termálního filmu pro technologii DigiCap NX. Novinkou produktového portfolia je Kodak Flexcel Direct System pro přímé gravírování flexotiskových desek a sleevů.

up | home | mapa webu ]