A produktyKodak GCG
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

creoscitex logo

Kodak GCG je firmou s celosvětovou působností v oboru předtiskové přípravy. Na trh přináší inovativní produkty, které pomáhají zákazníkům ve zvyšování efektivity a kvality jejich služeb a výrobků. Společnost Kodak GCG (odkaz na web Kodaku) byla založena na jaře v roce 2005 jako pokračovatel firem Creo Inc. a Kodak Polychrome Graphics Inc. Na těchto základech vznikla patrně největší firma svého druhu na světě. Postupně formou akvizicí Kodak GCG dále získal firmy Nexpress pro malonákladový digitální tisk a Versamark pro vysokorychlostní tisk variabilních dat.

Pozicí světového lídra Kodak GCG v oblasti tiskových desek pro potřeby předtiskové přípravy potvrzuje postavení firmy Kodak Polychrome Graphics z minulosti, na jejichž technologie Kodak GCG navazuje. Vždy šlo o jednoho z technologických pionýrů moderní předtiskové přípravy s velmi dlouhou historií a rozsáhlým produktovým portfoliem. Dnes je tedy Kodak GCG je technologickou a materiálovou firmou, která nabízí ucelené řady CTP a kompletní sortiment tiskových desek pro CTP.

Informace o výrobcích najdete na našich stránkách níže a na stránkách graphics.kodak.com.
Terminologii a níže popsanou technologii naleznete zde.

Produktové portfolio Kodak GCG/ tiskové formy

Společnost Kodak GCG vyvíjí a dodává ucelený soubor tiskových forem pro použití v tiskovém procesu. Následuje krátký popis jednotlivých skupin produktů:

 • Kodak Electra XD (Prospekt PDF ke stažení)
  je digitální tisková ofsetová forma nové generace pro termální CTP. Nově patentovaný polymer poskytuje vynikajíci trvanlivost a stálost bodu v tisku. Spolehlivost, stabilita, odolnost a neobyčejná ostrost detailů předurčují tuto tiskovou formu k extrémně stabilní a vysoce ekonomické práci s AM, FM i hybridními rastry. Je určena pro expozici v drtivé většině běžně dostupných CTP zařízení.
 • Kodak Electra Excel HRO (Prospekt PDF ke stažení)
  je klasická digitální tisková ofsetová deska pro termální CTP. Nabízí širokou použitelnost, vysoké rozlišení a spolehlivost. Umožňuje expozici jasového rozsahu od 1 % do 99 % při frekvenci rastru 250 lpi. Je certifikována na FM rastr o velikosti pixelu 20 mikrometrů – s doporučením technologie Staccato / SquareSpot. Vykazuje citlivost na infračervené záření v rozsahu 800 až 850 nm.
 • Kodak Capricorn VT (Prospekt PDF ke stažení)
  je tisková forma s vysokou užitnou hodnotou od společnosti Kodak. Je určena pro všechny tiskárny, které vyžadují robustní digitální desky pro všeobecné komerční aplikace a současně dávají přednost nízké ceně desky, která je v tomto případě více než konkurenční.  
 • Kodak Sword Ultra (Prospekt PDF ke stažení)
  nová tiskové deska s vyspělou technologií dvojvrstvého potahu, který prodlužuje její životnost v tiskovém procesu. Bez vypálení s ní lze tisknout náklad až 400 000 otisků, vykazuje odolnost vůči UV a metalickým tiskovým barvám. Umožňuje expozici jasového rozsahu od 1 % do 99 % při frekvenci rastru 250 lpi. Je certifikována na FM rastr o velikosti pixelu 20 mikrometrů – s doporučením technologie Staccato / SquareSpot. Vykazuje citlivost na infračervené záření v rozsahu 800 až 850 nm.
 • Kodak Thermal Direct (Prospekt PDF ke stažení)
  první skutečně bezprocesní termální tisková deska. Umožňuje expozici jasového rozsahu od 1 % do 98 % při frekvenci rastru 200 lpi. Lze jej použít pro FM rastr o velikosti pixelu 25 mikrometrů. Vykazuje citlivost na infračervené záření v rozsahu 800 až 850 nm. K aktivaci obrazu dochází přímo v tiskovém stroji.
 • Kodak Violet Print (Prospekt PDF ke stažení)
  je digitální tisková deska kompatibilní se všemi hlavními fotopolymerovými CTP na trhu s 30mW nebo vyšším výkonem laseru. Lze s ní tisknout náklad až 200 000 otisků bez vypálení. Umožňuje expozici jasového rozsahu od 1 % do 98 % při frekvenci rastru 200 lpi. Vykazuje citlivost na fialové záření s frekvencí 405 nm.


up | home | mapa webu ]