A produktyKodak GCG
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

creoscitex logo

Kodak GCG je firmou s celosvětovou působností v oboru předtiskové přípravy. Na trh přináší inovativní produkty, které pomáhají zákazníkům ve zvyšování efektivity a kvality jejich služeb a výrobků. Společnost Kodak GCG byla založena na jaře v roce 2005 jako pokračovatel firem Creo Inc. a Kodak Polychrome Graphics Inc. Na těchto základech vznikla patrně největší firma svého druhu na světě. Postupně formou akvizicí Kodak GCG dále získal firmy Nexpress pro malonákladový digitální tisk a Versamark pro vysokorychlostní tisk variabilních dat.

Pozicí světového lídra Kodak GCG v oblasti vysokorychlostního tisku variabilních dat potvrzuje postavení firmy Nexpress z minulosti, na jejíž technologie Kodak GCG navazuje. Vždy šlo o jednoho z technologických pionýrů moderního digitálního tisku s kvalitním produktovým portfoliem. Dnes je tedy Kodak GCG technologickou firmou, která nabízí ucelené řady digitálních malonákladových tiskových systémů pro vysoce kvalitní tisk jak černobílých, tak barevných tiskovin, zejména v oblasti tisku kvalitních, ale objemem nižších nákladů nevhodných pro ofset, případně tiskovin s aplikací personalizace, typicky personalizovaných katalogů, fotoalb, personalizovaných obalů časopisů, speciálních loterií a dalších malonákladových aplikací, požadující kvalitní tisk a kvalitní barevné podání.

Informace o výrobcích najdete na našich stránkách níže a na stránkách graphics.kodak.com.

Produktové portfolio Nexpress

Společnost Kodak GCG vyvíjí a dodává ucelený soubor technologií pro digitální malonákladový tisk - od vstupních RIPů až po samotné tiskové enginy. Následuje krátký popis jednotlivých skupin produktů:

 • Série 2100 Kodak NexPress 2100+ (Prospekt PDF ke stažení)

  je digitální tiskové zařízení. Kombinuje stabilitu klasické tiskové produkce s flexibilitou digitální tiskárny vysoké kvality. Pracuje s rozlišením 600dpi, čtyřmi barevnými agregáty a pátou věží buď s doplňkovou barvou nebo speciálním "suchým lakem". Pracuje rychlostí 2100 formátů A3 barevnosti 4/0 nebo 5/0 za hodinu. Pracuje s velice širokým spektrem tiskových substrátů v gramáži od 60 do 350g/m2 v maximáním formátu archu 350mm x 470mm. Lze jej doplnit o "lakovací jednotku" NexGlosser.

 • Série 2500 Kodak NexPress 2500 (Prospekt PDF ke stažení)

  je digitální tiskové zařízení. Kombinuje stabilitu klasické tiskové produkce s flexibilitou digitální tiskárny vysoké kvality. Pracuje s rozlišením 600dpi, čtyřmi barevnými agregáty a pátou věží buď s doplňkovou barvou nebo speciálním "suchým lakem". Pracuje rychlostí 2500 formátů A3 barevnosti 4/0 nebo 5/0 za hodinu. Pracuje s velice širokým spektrem tiskových substrátů v gramáži od 60 do 350g/m2 v maximáním formátu archu 356mm x 520mm. Lze jej doplnit o "lakovací jednotku" NexGlosser.
 • NexGlosser Kodak NexGlosser (Prospekt PDF ke stažení)

  je samostatná off-line lakovací jednotka. Výstupem je "suchým lakem" opatřená tiskovina s UV ochranou a vysokým leskem bez reliéfu digitálního tisku. Pracuje rychlostí 17,5 formátů A3 za minutu s tiskovými substráty v gramáži od 120 do 350g/m2 v maximáním formátu archu 356mm x 520mm, které byly opatřeny "suchým lakem" v tiskové jednotce Kodak NexPress 2100 nebo 2500. Tloušťka laku závisí na použitém typu substrátu.

 • Série 3000 Kodak NexPress S3000 (Prospekt PDF ke stažení)

  je digitální tiskové zařízení. Kombinuje stabilitu klasické tiskové produkce s flexibilitou digitální tiskárny vysoké kvality. Pracuje s rozlišením 600dpi, čtyřmi barevnými agregáty a pátou věží buď s doplňkovou barvou nebo speciálním "suchým lakem". Pracuje rychlostí 3000 formátů A3 barevnosti 4/0 nebo 5/0 za hodinu. Pracuje s velice širokým spektrem tiskových substrátů v gramáži od 60 do 350g/m2 v maximáním formátu archu 356mm x 520mm. Lze jej doplnit o "lakovací jednotku" NexGlosser

 • Série 700 Kodak NexPress M700 (Prospekt PDF ke stažení)

  je digitální tiskové zařízení. Pracuje s rozlišením 1200 dpi, je vybaveno čtyřmi tiskovými agregáty. Z hlediska srovnání s tiskovými stroji Nexpress série 2100, 2500 a 3000 jde o menší zařízení, optimalizované na požadavky tisku kolem 700 stránek 4/0 za hodinu, pro průměrné měsíční využití mezi 50 a 150 tisíc stránek. Tisk je možný oboustranný, na velmi široké spektrum gramáží od 64 do 350 g/m2, po testování i na ještě vyšší gramáže. Maximální formát tisku je 323 mm x482 mm.

 • Workstation NextStation V (Prospekt PDF ke stažení)

  je digitální tiskový front end pro digitální tisková zařízení řady Kodak NexPress řady 700, 2100, 2500 a 3000. Workflow je postaveno na standardu Adobe PDF, je plně kompatibnilní a integrovatelné s workflow Prinergy. Systém je dostatečně robustní a konzistentní pro zpracování i těch nejnáročnější dat pro digitální tisk, a to jak pro barevně vysoce náročné tisky (tzv. photo rich applications), tak pro tisk variablních dat (připravuje se také modul pro zpracování dat ve formátu IJPDS). Rychlost ripování je modulovatelná, dokoupením dalšího hardware je v případě potřeby možné zvyšovat rychlost tohoto parametru. Celý systém pracuje pod operačním systémem Windows, aktuální hw je na bázi Dual-core Intel Xeon.


[top | home]