A novinkyzpráva
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

AMOS CZ a.s. a změny firem Creo a Kodak.

Jak je polygrafické veřejnosti známo, v průběhu července bylo dokončena akvizice (nákup) firmy Creo společností Kodak. Tento proces, který byl ohlášen 30. ledna tohoto roku, byl formálně dokončen právě v průběhu léta. Důvodem bylo zejména čekání na schválení tohoto nákupu antimonopolními úřady jednotlivých zemí. Kromě toho se samozřejmě musela zformovat nová struktura pro řízení operací. Výsledkem je vznik nové organizace, která se jmenuje Kodak Graphic Communications Group, zkráceně Kodak GCG. Tato organizace je zcela a naprosto součástí Eastman Kodak Company, neboli „Kodaku“, jak se název v obecném slova smyslu používá.

Společnost Amos CZ a.s. reprezentuje na českém trhu jak firmu Creo (s kontinuitou od roku 1992, samozřejmě postupně to byly firmy Scitex a CreoScitex), tak firmu Kodak Polychrome Graphics (od roku 1997).  Spojení Crea a KPG  (neboť KPG je ta větev Kodaku, která s Creem de facto organizačně splývá do Kodak GCG), je pro Amos CZ a.s.  výhodné a zjednodušuje obchodní a logistické kanály – tak, kde jsme dosud museli vést dvojí agendu, máme jednu a jednoho partnera, „jedno telefonní číslo“.

V nejbližší době pocítí výhody tohoto spojení i zákaznící ať již ve zjednodušené logistice, tak i v upevnění a rozšíření pozice AMOS CZ a.s. jako dodavatele systémů i spotřebního materiálu od jednoho dlouhodobě stabilního a smluvně vázaného dodavatele. Během podzimu 2005 budou představeny nové „plody“ této spolupráce, ať již se bude jednat o nové CtP formátu B2 s (za překvapivě nízkou cenu) nebo novinky ve spotřebním materiálu (například bezprocesní deska Kodak Thermal Direct).

Amos CZ a.s. je zde a těší se na další obchodní spolupráci s novými možnostmi a širší nabídkou!


up | home | amos software ]
© NMD.CZ