A novinkyzpráva
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

Je to výzva!

Rozhovor s obchodním ředitelem pro střední Evropu, panem FREDDY ECKELEM o Kodak Graphic Comunications Group.

Jak se vypořádá Kodak s tak širokým záběrem technologií a produktů pro grafický segment?

Kodak GCG v sobě zahrnuje technologie a produkty pro produkční digitální laserový (NexPress) i produkční inkoustový tisk (VersaMark), širokou škálu Computer to Plate (ofsetový tisk a ofsetový novinový tisk), Computer to Flexo, digitální nátisk „softproof“ a „inkjet“ proof systém včetně tradiční výroby tiskových desek.

Je to pro nás výzva! Vybudovat a dokonale zvládnout distribuční kanály, marketing, precizní podporu a zajistit stabilní kvalitu výroby všech produktů. Připravujeme se v současné době na masivní komunikaci směrem ke koncovému uživateli s cílem představit Kodak GCG. Využijeme k tomu mezinárodních výstav a lokálních odborných médií. Prostřednictvím podpory lokálních distributorů budeme organizovat lokální prezentace s koncovými stávajícími i potenciálními klienty.

Digitální produkční tiskové technologie VersaMark a Nex-Press jsou velmi zajímavé a perspektivní periferie. Jak je to s podporou těchto produktů v současné době v ČR?

V západní Evropě jsou připraveny distribuční kanály a prodej byl zahájen. Ve střední Evropě se zatím prodej v nejbližších měsících nespustí. Skutečnost, že střední Evropa ekonomicky velmi rychle roste nás pohání kupředu a chceme tomuto trhu tyto skvělé technologie nabídnout co nejdříve.

Kodak uveřejnil letos v září na veletrhu PRINT 05 v Chicagu v USA bezprocesní termální desku. Kdy bude v prodeji v ČR?

Tisková deska má za sebou beta testy v USA a je připravena její produkce. Dodávky do Evropy a tedy i do ČR jsou očekávány v 1. polovině roku 2006.

Současně prodávané modely CtP jako např. řady Kodak Magnus 400 jsou připraveny na osvit bezprocesních termálních desek.

Novinová CtP jsou v ČR v současné době doménou vesměs jednoho dodavatele. Kodak GCG chce tento segment v ČR atakovat svými produkty CtP?

Kodak GCG je dlouhodobým výrobcem a dodavatelem tiskových desek pro tento segment. Trh tedy velmi dobře známe. Co k tomu dodat? Technologie a produkty existují a zkušenosti z této oblasti tiskové produkce máme. Snažíme se tedy prosadit i v ČR.

Kodak GCG velmi rychle provedl akvizici společnosti Creo a tuto značku již od září 2005 nekomunikuje. Není tato změna až příliš rychlá?

Je pravdou, že Kodak GCG je v současné době v období radikální restrukturalizace. V průběhu několika dnů bude dokončena nová struktura společnosti.

Není řada digitálních zařízení CtP Kodak Magnus 400 příliš drahá? Je přece určena pro segmenty malých a středních tiskáren.

Produktová řada CtP zařízení Kodak Magnus 400 je velmi výkonná, kvalitní a spolehlivá. Když k tomu připojíte i výčet precizního a výkonného workflow Prinergy Evo nebo Prinergy včetně dalších nástrojů a materiálů, tak nám žádný jiný dodavatel nemůže konkurovat. Cena našich CtP zařízení je transakční cena, tj. včetně materiálu a služeb. Naši lokální partneři, jmenovitě v ČR firma Amos CZ z Prahy, zajišťují kromě dodávky, instalace a zaškolení obsluhy také vysoký standard poradenství při výběru systému CtP pro konkrétní povahu provozu a zakázkové skladby.


up | home | amos software ]
© NMD.CZ