A novinkyzpráva
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

Sametový rozvod – Společnost Amos CZ a.s. se vydělila z majetkové skupiny firem Amos.

Praha 7. 2. 2007

Mezi akcionáři společnosti Amos CZ a.s. byly završeny dohody, v jejichž důsledku dochází k přeskupení majetkových poměrů ve firmě. Stávající majoritní akcionář p. Ondřej Ryčl se dohodl s ostatními akcionáři tak, že zbývající podíly vykoupí.

Firma se tak stává nezávislou na ostatních společnostech Amos na polygrafickém trhu, se kterými byla dříve propojena prostřednictvím menších akcionářů. Do doby, než budou smlouvy naplněny finančním plněním, si stávajicí minoritní akcionáři ponechávaji ve firmě kontrolní funkce.

Firma Amos CZ a.s. nepočítá se rebrandingem, i nadále bude vystupovat na trhu s původním jménem i logem. Funkci předsedy představenstva si přirozeně ponechává p. Ondřej Ryčl.

Amos CZ a.s. patří mezi největší dodavatele polygrafických zařízení pro předtiskovou přípravu na českém trhu. Je reprezentantem koncernu KODAK GCG na českém trhu , v této souvislosti se společnost zaměřuje na nové oblasti trhu, zejména na digitální malonákladový tisk, digitální tisk variabilních dat a tisk personalizovaných dat.


[top | home]