A novinkyzpráva
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

 

kodak logo

Informace o reorganizaci Eastman Kodak

 

Komentář k situaci společnosti Eastman Kodak

Jak jste již slyšeli a četli, firma Eastman Kodak a její pobočky ve Spojených státech zahájily podnikovou reorganizaci na základě dobrovolného vyhlášení ochrany před věřiteli podle Kapitoly 11 amerického zákona o konkursním vyrovnání. Firma tak učinila z vlastní iniciativy, předpokládaným cílem této reorganizace je posílení likvidity v USA i v dalších oblastech, zpeněžení nestrategického duševního vlastnictví k řešení závazků z minutých období, a umožnění firmě věnovat se dalším obchodním aktivitám.
Kodaku se dále podařilo dojednat u bankovní skupiny Citigroup plně upsaný provozní úvěr v celkové výši 950 milionů USD se splatností 18 měsíců za účelem posílení finančních toků a zvýšení pracovního kapitálu. Firma je tedy oprávněně přesvědčena, že má k dispozici dostatečné finanční zdroje nutné k obchodování v podmínkách, určených režimem dle Kapitoly 11 amerického zákona o konkurzním vyrovnání a dokáže i nadále udržet běžné toky výrobků a služeb pro své zákazníky.
Pro preciznější pochopení situace je nutné vědět, že Kapitola 11 dle amerického práva neřeší klasické případy likvidace a bankrotu firmy dle pojetí evropského práva (to řeší Kapitola 7), naopak řeší mechanismy pro reorganizaci a restrukturalizaci společností. (Používá se např. jako nástroj pro vyjednávání s odbory pro snazší vypovězení kolektivních zaměstnaneckých smluv, vyjednávání s penzijními fondy aj.)
Pro praktický život to znamená, že
dodávky zboží a služeb všem zákazníkům na celém světě běžně pokračují, stejně tak pokračuje standardní obchodní a marketingová činnost.
V této souvislosti si Vás dovolujeme pozvat na stánek společnosti Kodak na výstavě Drupa v Dusseldorfu, hala 5, stánek D01, kde bude – mimo jiné – vystavena na ploše 2500 m2 celá inovovaná řada digitálních tiskových strojů Nexpress a Prosper, heslem Kodaku na Drupě je:
Digital Your Way!

Za Amos CZ a.s.
Authorised Kodak Dealer v ČR
Ing. Ondřej Ryčl, předseda představenstva


kodak drupa 12TO WHOM IT MAY CONCERN -
Jacek Skibicki, Sales Director East Europe Cluster, Eastman Kodak Company

Kodak USA prohlášení

Kodak, Does it Have a Future? - Andrew Tribute, industry consultant, analyst

Více podrobností zde:

www.kodaktransforms.com

WhatTheyThink: Kodak President & COO Phil Faraci on Recent Bankruptcy Announcement (video)

 


[top | home]