A novinkyzpráva
novinky
produkty
podpora
lidé, kontakt
 

 

DigiFlex Flexojet 1725

Zařízení Flexojet 1725 z produkce firmy DigiFlex je zařízení na bázi inkjetu a umožňuje výrobu standardních analogových tiskových forem pro flexotisk, knihtisk a sítotisk (plochý i rotační).


Základní princip spočívá v přímém tisku motivu přímo na klasickou analogovou tiskovou formu s aplikaci patentované technologie primárního nánosu a následného tisku požadovaného motivu monochromatickým inkoustem. Vzájemnou interakcí primárního nánosu a inkoustu dojde k jeho okamžitému zaschnutí a vytvrzení, primární nános zůstává v nepotištěných plochách jako ochrana před účinky vzdušného kyslíku. Takto připravená tisková forma se dále zpracuje jako běžná analogová – osvity, vymytí, dokončení. Lze pracovat s deskami jak vymývanými vodou, tak s deskami pro solventní proces. Použití technologie DigiFlex tedy neznamená žádnou změnu v technologii expozice, vymýváni a dokončování, tak jak je používána v systémech s použitím motivů na filmu. Toto zařízení tak může být přímou náhradou technologie kopírování na analogovou desku přes film s tím, že navíc poskytuje výrobci naprostou nezávislost na dodavatelích filmů a může rychle měnit motiv a vyrobit tiskovou formu jen v souvislosti s okamžitou potřebou. Pro potřeby sítotisku se používá tisk na speciální přenosovou folii, která opět nahrazuje klasický film.
Maximální formát zpracovávané desky je 440 x 640mm a produktivita je cca 1,1m2 za hodinu. Rozlišení tisku je 2880 x 1440dpi/220lpi, minimální bod 25mikronů.
Součástí dodávky je kromě kompletního systému (tiskárna a ovládací počítač, vstup pro 1bit tiff) i RIP (standardně Wasatch) a jednotka laminátoru pro nanášení primárního nánosu na tiskovou formu před tiskem.
DigiFlex Flexojet je tedy rychlý, kvalitní a spolehlivý systém, který umožňuje produkci tiskových forem nezávislou na výrobě filmů, jejíž technická i ekonomická náročnost v souvislosti s celkovým útlumem této technologie neustále stoupá.


Pro další podrobnosti či možnost otestování vzorků kontaktujte distributora – digiflex@amoscz.cz nebo přes hlavní kontakty firmy AMOS CZ a.s.. Další informace jsou i na webu výrobce - http://www.digiflex-print.com/[top | home]