A roky společnosti
produkty
podpora tiskové zprávy
společnost
lidé, kontakt
 

„A léta běží...”1999 - Jsme u konce roku.
Ekonomika je těžce zadýchaná. Co my na to? V situaci stagnace a v létě - naší "okurkové sezóně", AMOS CZ prodává dva systémy velkoplošného osvitu. V Panaxu si ke stávajícímu Dolevu 4Press dokupují Dolev 800, v Nordservisu v Opavě si pořizují zbrusu novou linku, opřenou rovněž o osvědčený Dolev 800. Na podzim přibyl Retip s Dolevem 4PressV, začíná se rozhýbávat trh obalářů... Připravujeme se na nástup CTP, a my jsme připraveni. Naše země se dostává do skluzu za ostatními. CTP je jinde už běžná technologie, a u nás se opatrně začíná v novinových instalacích. Katalogová a časopisecká produkce je zdrženlivá. Kdo z nich bude první? Svoboda? Moraviapress? Někdo další? Embax jsme vynechali (tolik peněz za tak málo muziky...). Byli jsme na Invexu, Polygrafu, v půlce listopadu jsme byli se Scitexem a KBA předvádět všechny systémy CTP Scitexu, které nabízíme, v Paříži.

AMOS Typografické studio stále roste. V těžké konkurenci na trhu je úspěšný Scitex Spontane. V srpnu padl rekord z loňského dubna, srpen '99 byl tedy absolutně nejúspěšnější měsíc za historii firmy. Dane, Olgo, jak vy to děláte...? Reklamně máme období "Pro svoje klienty, do poslední kapky magenty".

Amos Software - první půlrok bylo období změn. Michal Metlička, první a dosavadně jediný ředitel, dostal pracovní nabídku odjinud, kterou nešlo odmítnout. Na jeho místo nastupuje Martin Škorpil. Je dravý a dobrý - Good Luck, Martine! Přichází InDesign. A vy se přijďte podívat na nás na Invex!

Amos Repro Ostrava, Amos studio Olomouc - klidný růst, stabilita. Jen neusnout na vavřínech!

Amos St. Petersburg: držíme se, vzpamatováváme se po "černém týdnu" z loňského roku, zase prodáváme - nebo spíš, zákazníci si zase mohou kupovat...

Amos Poland. Co tam se děje, to je neuvěřitelné. V Česku prodáme za léto dvě velkoformátové osvitky a máme vpodstatě monopol na trhu. V Polsku za stejné období prodáváme velkoformátových osvitek - šest. A jedeme dál...!


1998 - Amos se drží.
Země se propadá do ekonomické deprese, prodej nových výrobních technologií neprožívá právě rozkvět, zákazníci nepřibývají. Přesto se daří. Prodej Scitexu do České Typografie má charakter spíše prestižní, nicméně instalace pre-press linky Scitex ve Svobodě je naše dosud největší instalace. Držíme se, musíme být lepší než ostatní. Končí "červené období", v reklamní tváři přichází "oranžové období".

AMOS Typografické studio řeší podobné problémy se stavem ekonomiky. Dovybavujeme se druhou velkoformátovou osvitkou Dolev 800 (máme tedy dvě, k dalším dvěma menším). Vybavením je naše studio jedno z nejsilnějších ve středoevropském regionu. Zákazníci nepřibývají, je potřeba být lepší než ostatní, přerozdělit trh ve svůj prospěch. Není to lehký cíl, ale jde to - v dubnu udělalo studio svůj největší výkon v historii! Dane, Olgo - dobrý! V reklamě jsme v období "Davida".

Amos Software se výrazně profiluje jako zdaleka nejvýznamnější prodejce DTP softwaru ADOBE v České a Slovenské Republice. Aby nezůstalo u krátkodobého úspěchu, investují se velké prostředky do zřízení servisního střediska pro podporu prodeje produktů Adobe.

Amos Repro Ostrava, Amos studio Olomouc - v Olomouci první B1 osvitka v regionu, je to ten náš Dolev 400!

Černý srpnový týden v Rusku zhatil naše plány. Amos St. Petersburg, do té doby prudce rostoucí firma, byla brutálně okradena. Veškeré finanční prostředky, uložené v bankách - se státním podílem - byly "zmrazeny". Ty peníze už nikdy neuvidíme. Z trhu během pár týdnů mizí barevná periodika, firmy zanikají ze dne na den. Naše firma se urychleně musí přepnout z režimu rychlého růstu na režim utlumené existence. Dokázali jsme to dostatečně rychle. Doba je zlá, ale - nedáme se.

Amos Poland. Solidní firma, solidní země, solidní obchod - vše platí. Prodáváme tři systémy pro velkoplošný tisk, dva Idanity a jeden Blueboard - blíží se návštěva papeže, tak prudce roste poptávka. Země prožívá raketový růst ekonomiky, my jsme stihli se včas a dobře připravit, z nastalé situace těžíme, jsme úspěšní, na mapě Polska přibývají vlaječky. Scitex, Scitex, Scitex. Jen za Lublinem je velké prázdné místo bez vlaječek, ale tam je Bělověžský prales...


1997 - Ano, byli jsme fakt dobří.
V České republice Amos CZ a.s. nainstaloval dosud největší soubor systémů pro předtiskovou přípravu Scitex: namátkou jen jmenujme Moraviapress, Reproprint Samohýl, Kartografia a další. Celý podzim se věnujeme - nakonec neuskutečněnému - projektu rozjezdu nového celostátního deníku. Škoda, nevyšlo to, ale zkušenosti a nové kontakty nám zůstaly.

Amos Typografické studio zavádí do provozu na tehdejší dobu převratnou technologii - digitální tiskový stroj Scitex Spontane a profesionální digitální fotografický aparát Sinar/DCB III. Jsme věrni heslu Scitexu "Full Digital Path".

Amos Software běží svůj běh na dlouhou trať - rozhodli jsme se specializovat zejména na produkty jedné firmy, na DTP software od firmy Adobe. Dělat svoji práci, a dělat ji co nejlépe!

Amos Repro Ostrava, Amos studio Olomouc: dvě solidní regionální grafická studia.

Rusko - země neomezených možností. Amos St. Petersburg prodává zařízení Scitex jako o závod, doba vymknuta z okovů šílí, na trhu atmosféra divokého závodu dostihových koní, jezdci řičí vzrušením, štvaní koně se smrtelně potí v divokém běhu. Ach, Rusko, Rusko, širá, obrovská země....

Amos Poland. Solidní firma, solidní země, solidní obchod. Spolupráce s klíčovým obchodním partnerem, Axel Springer Polska, se plynule a trvale rozšiřuje. Prodeje polygrafických systémů Scitex pozvolna, ale jistě rostou, na poznaňském veletrhu máme jeden z největších a nejbohatších stánků - jako jedni z prvních jsme pochopili, že v Polsku začíná velký ekonomický boom.


1996 - Nadechujeme se.
Rok 1996 je pro všechny rokem přelomovým - pro Vás jako pro zákazníky i pro nás, jako pro dodavatele. Ptáte se proč? Mění se pohled na systémy pre-press. Mění se pohled na jejich užitné hodnoty. Je to rok nástupu dvou nových technologií - technologie digitálního tisku a systémů workflow. Již Vám nestačí, že osvitová jednotka bez problémů chrlí metry filmu. Jste přece náročnější. Právem žádáte takové systémy, které data automaticky zpracují bez zásahu chybující lidské obsluhy. Odstraňte poslední slabý článek ve Vašem systému! Časy výroby tiskoviny jsou neúměrně dlouhé.

Konkurence také nespí. Jak to ale udělat? Digitální tisk se svojí rychlostí, flexibilitou a ekonomickým provozem se stává nutností - nikoliv přepychem. I my se musíme učit nové technologie, pochopit jejich význam, jejich vliv na trh. Děkujeme Vám za tento krátký časový odklad. Zúročíme jej v lepší nabídce systémů pre-press a silnější podpoře Vašich instalací. Obchodní společnost stejně jako kterýkoliv člověk se čas od času potřebuje nadechnout, zastavit se a zamyslet se. V klidu a bez emocí se podívat na svoji práci a na budoucnost. Zkuste to občas také - je to užitečné. A pomáhá to.

A jak jsme vlastně žili v roce 1996? Splnili jsme, co jsme si předsevzali. Obrat společenství AMOS se zvýšil o 16%. Úspěšně jsme pronikli do Moskvy. Od léta tam najdete naši další pobočku. A budoucnost? Nemáme z ní obavy, protože věříme ve fenomén kvality a inteligence. Za námi jsou desítky kvalitních a prosperujících studií. Zvolili si nás mimo jiné i proto, že tady budeme i zítra, za týden, za rok. Nikam neodejdeme, protože pre-press je náš život. A jak jinak žít než kvalitně a odpovědně ?


1995 - Stabilizujeme se.
Máme své jméno a to nás zavazuje - společenství firem AMOS CZ, AMOS Software, AMOS Warszava, St. Petersburg a New York. Víme, co chceme a víme, jak toho dosáhnout. Poskytujeme nejnovější technologie, které Vám pomohou být produktivnější a efektivnější než konkurence. Dokážeme zachytit světové trendy vývoje a připravit na ně sebe i Vás. Jsme spojeni se jmény předních výrobců zařízení, programového vybavení a materiálů pro digitální zpracování dat a předtiskovou přípravu všeobecně.

Víme, o co se opřeme až za námi přijdete s požadavkem na vybavení svého studia - a naše technické znalosti a několikaletou praxi. A budoucnost? Nemáme z ní obavy, protože věříme ve fenomén kvality a inteligence. Za námi jsou desítky kvalitních a prosperujících studií. Zvolili si nás mimo jiné i proto, že tady budeme i zítra, za týden, za rok. Nikam neodejdeme, protože pre-press je náš život. A jak jinak žít než kvalitně a odpovědně?


1994 - Měníme se.
Nyní jsme firma s plnou kontrolou českého kapitálu. Vykoupili jsme vídeňské podíly. Nic nás již nerozptyluje a věnujeme se načí hlavní činnosti - pre-press systémům. Máme vlastní typografická studia v Praze, Olomouci a Ostravě. Vede nás k tomu hluboké přesvědčení, že prodávat můžeme pouze to, co si skutečně vyzkoušíme. Na ostro, v praxi a dlouhodobě. Prověřujeme své vlastní systémy, prověřujeme systémy konkurence, vybíráme pouze kvalitu. Dodáváme kompletní systémy a řešení, pochopitelně vždy založené na osvědčených produktech firmy SCITEX, projektujeme vybavení grafických studií a zabezpečujeme servis. Lokalizujeme softwarové produkty a vyvíjíme vlastní specifické programy.


1993 - Obchodujeme.
Upevňujeme svoji pozici na trhu díky spolehlivým instancím a profesionální technické podpoře zákazníka. Kvalitní servis je pro nás samozřejmostí. Máme společný cíl - plně funkční a spolehlivý systém. Nezáleží na tom jaký - klasický pre-press, publikační nebo grafický - každý musí pracovat k Vaší spokojenosti. Cítíme před sebou další úkoly, a tak zakládáme firmu, která se bude věnovat pouze programovým aplikacím pro digitální zpracování obrazu. Na světě je Amos Software. A Escape East je plnohodnotný člen našeho společenství.


1992 - Rozrůstáme se.
Slovo malý je nám už cizí, a proto expandujeme. Morava a díváme se na východ. Jsme ve Varšavě a v Petrohradě. Velké země a velké trhy si žádají velké firmy. A směr západ. Zakládáme Vídeň a spolu s firmou Escape East jsme i v Americe. Jsme spojeni se jménem SCITEX a dodáváme první velké barevné systémy pre-press. Je jich velmi mnoho. Jsme úspěšní a práce máme dost.


1991 - Učíme se.
Poznáváme sebe a svůj svět.
Hledáme svoji tvář a nacházíme jméno SCITEX.


1990 - Rodíme se.
Jsme malí a díváme se kolem sebe.


up | home | mapa webu ]